Jdi na obsah Jdi na menu
 


Umění žít

18. 7. 2007
Život je umění- umění člověka sama pro sebe. Umění vychutnat si každou činnost, každou vteřinu, umění bavit se. Dívat se na barvy kolem sebe, jako bych je viděla poprvé, vnímat zvuky, jako bych je nikdy předtím neslyšela. Všímat si každýho vjemu a vnímat ho jako vzácnost. Vnímat je ve vrstvách jako orchestr, jako směs tónů, které dohromady tvoří hudbu právě pro ten jeden den. Ty tóny nejsou jenom zvuk, ale maj i svoje světlo, to světlo má svou barvu... každá barva, každý světlo, každej tón je jinej, ale dohromady tvoří naprostou harmonii. Ta hudba má taky svojí vůni, která se mění po vteřinách a nikdy se neopakuje. Umění je tu hudbu slyšet. Vnímat intenzivně všechny ty vjemy najednou. Ale je to strašně težký.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

bezva blog

(žužu, 26. 11. 2007 20:15)

Tohle všecno si uvědomíš, až něco ztratíš... Jinak máš čupr stránky! toto jest má: www.mackuvraj.estranky.cz

nepíšou

(h.op, 19. 7. 2007 19:27)

protože jeho knihy jsou o tom, jak měl spoustu věcí špatně nevěděl, jak se je naučit dobře a moc a dlouho to zkoušel......

GRAATULUJUUU

(Manndarinne, 19. 7. 2007 18:21)

je to dobrá kniha. Akorát si řikám, že to mám všechno ňák špatně... a nevim, jak se naučit to dělat dobře. To tam nepíšou.

tomu říkám náhoda......

(h.op, 18. 7. 2007 14:00)

V neděli jsem zainvestovala kousek svého kapesného a po návratu "z divočiny do civilizace" jsem navštívila knihkupectvbí a koupila se Most přes navždy. Líbil se mi asi nejvíc a chystám se do něj vnořit o víkendu.